Σλοβακία: Πρώτη θέση για τον Δημήτρη Τσιάμη σε μίτινγκ κλειστού Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
![Σλοβακία: Πρώτη θέση για τον Δημήτρη Τσιάμη σε μίτινγκ κλειστού](/media/k2/items/cache/82ea5582435adb6f9ea6c8ce389bc825_L.jpg)
Ο Δημήτρης Τσιάμης αγωνίστηκε σήμερα σε μίτινγκ κλειστού στην Μπρατισλάβα, όπου κατέλαβε την πρώτη θέση στο τριπλούν με άλμα στα 16,26 μέτρα.
Ο έμπειρος αθλητής δεν ήταν όσο καλά, ενώ επηρεάστηκε και από την χαμηλή θερμοκρασία στην εγκατάσταση κι έτσι δεν μπόρεσε να πετύχει το άλμα που ήθελε. Ο κορυφαίος Έλληνας άλτης όλων των εποχών είχε μόνο μία έγκυρη προσπάθεια, ενώ άφησε το πέμπτο του άλμα. Ο Τσιάμης θα κάνει τον επόμενο αγώνα του την ερχόμενη Κυριακή στο ΣΕΦ.
“Ένιωθα αργός σήμερα δεν ήμουν όπως θα ήθελα, με επηρέασε και το κρύο στάδιο στάδιο κι έτσι ο αγώνας δεν πήγε καλά. Το τελευταίο μου άλμα ήταν το μόνο καλό, που ήταν για λίγο άκυρο”, είπε ο αθλητής του Παναγιώτη Μαρκιανίδη.