.
.
.

Διεθνή

Copa America vs Euro σημειώσατε 1: Με Σακίρα και τρισδιάστατα γραφικά παρουσίασε υπερθέαμα στο ημίχρονο! (+Βίντεο)

Το κατάμεστο Hard Rock Stadium στο Μαϊάμι των ΗΠΑ "δονήθηκε" στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου του τελικού του Copa America, όταν στη σκηνή του ανέβηκε η Σακίρα, ξεσηκώνοντας και τους τους 65.000 Κολομβιανούς και Αργεντίνους θεατές.

• Κατηγορία Διεθνή

Euro 2024: Δίκαια πρωταθλήτρια Ευρώπης η Ισπανία - Νίκη με 2-1 επί της Αγγλίας (+Βίντεο)

Για 4η φορά στην Ιστορία της και πρώτη μετά από 12 χρόνια η Ισπανία αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης! Μετά το 1964, 2008 και 2012, η «Ρόχα» του Λουίς ντε Λα Φουέντε, επικράτησε με 2-1 της Αγγλίας στο μεγάλο τελικό του EURO 2024, που διεξήχθη στο «Ολυμπιακό Στάδιο» του Βερολίνου, επιβεβαιώνοντας για 7η φορά στη διάρκεια της διοργάνωσης ότι ήταν η κορυφαία ομάδα του 17ου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Έρχονται στην Καρδίτσα την Τετάρτη (17/7) τα ευρωπαϊκά τρόπαια του Ολυμπιακού

Λαμία, Τρίκαλα, Καρδίτσα και Βόλος είναι οι τέσσερις επόμενοι προορισμοί, μετά το Μεσολόγγι (12/7), τη Λευκάδα (13/7) και τα Ιωάννινα (14/7), της περιοδείας των δύο Ευρωπαϊκών τροπαίων της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Ήττα για τους «Legends» του 2004 από τους All Stars της UEFA (+Βίντεο)

«Μνήμες» του... 2004 αναβίωσαν στο υπέροχο επετειακό φιλικό ανάμεσα στους Έλληνες «Legends» που κατέκτησαν το EURO 2004 και τους All Stars της UEFA, για την συμπλήρωση 20 χρόνων απ’ τον άθλο της Εθνικής Ομάδας στα γήπεδα της Πορτογαλίας, αλλά και για να τιμηθεί κι ο σπουδαίος Ότο Ρεχάγκελ.

Conference League: Τα πρώτα αποτελέσματα για τον Α΄ προκριματικό γύρο

Λίγες ομάδες κατάφεραν να εξασφαλίσουν «καθαρά» σκορ πρόκρισης στους πρώτους αγώνες για τον Α' προκριματικό του Conference League, μετά και το δεύτερο «πιάτο» της δεύτερης ημέρας των αγώνων.

Τα αποτελέσματα στον α' προκριματικό του Europa League - Τι έκανε το ζευγάρι που θα βρεθεί κόντρα στον Παναθηναϊκό

Ένα γκολ του 20χρονου Νίκολα Ίλιεφ στο 74ο λεπτό (μόλις τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα), χάρισε στην Μπότεφ τη νίκη επί της Μάριμπορ με 2-1 στο «Stadion Hristo Botev) του Πλόνβτιβ, στον πρώτο αγώνα για τον Α' προκριματικό του Europa League, απ' όπου θα προκύψει κι ο αντίπαλος του Κυπέλλούχου Ελλάδας Παναθηναϊκού στην επόμενη φάση.

Euro 2024: Με γκολ του Γουότκινς στις καθυστερήσεις η Αγγλία ξανά στον τελικό

Τρία χρόνια μετά την παρουσία της στον τελικό του Euro 2020, η Αγγλία θα είναι ξανά παρούσα σε καταληκτικό αγώνα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, αυτή την φορά του 2024 και εκτός του Νησιού (ο προηγούμενος είχε διεξαχθεί στο Γουέμπλεϊ).