Κλήρωση Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Α’ Γυναικών: Με «Θεόνη 2011 Τρίκαλα» στην πρεμιέρα οι Ελπίδες Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ποδόσφαιρο Γυναικών
- Εκτύπωση
![Κλήρωση Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Α’ Γυναικών: Με «Θεόνη 2011 Τρίκαλα» στην πρεμιέρα οι Ελπίδες Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/01d5439a30ac1ea547529dfc9f249ac4_L.jpg)
Με τοπικό ντέρμπι απέναντι στη «Θεόνη 2011 Τρίκαλα» που θα κληθούν να την αντιμετωπίσουν εκτός έδρας κάνει πρεμιέρα οι Ελπίδες Καρδίτσας στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ Γυναικών για τη σεζόν 2023-23.
Η κλήρωση για τον καταρτισμό του αγωνιστικού προγράμματος του πρωταθλήματος της Α' γυναικών για τη σεζόν 2023-24, στο οποίο θα συμμετάσχουν 14 ομάδες από όλη τη χώρα έγινε σήμερα με την έναρξη του φετινού πρωταθλήματος να είναι προγραμματισμένη για την 1η Οκτωβρίου, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 19 Μάϊου.
Την 2η αγωνιστική οι Ελπίδες Καρδίτσας υποδέχονται την ΡΕΑ ενώ την 3η αγωνιστική θα αγωνιστούν εκτός έδρας με την ΓΠΟ Καστοριάς.