Παραμένει το -3 στην ΑΕΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League
- Εκτύπωση
![Παραμένει το -3 στην ΑΕΚ](/media/k2/items/cache/a2da335549c65fd48f66e0cca58010d3_L.jpg)
Απορρίφθηκε η έφεση της ΑΕΚ από την Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ και έτσι η ποινή των -3 βαθμών να παραμένει.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΠΟ:
«Η Επιτροπή Εφέσεων έλαβε την ακόλουθη απόφαση για την έφεση της ΠΑΕ ΑΕΚ κατά της με αρ. 165/2018 αποφάσεως του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SUPER LEAGUE.
Σας γνωρίζουμε ότι η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ με την υπ΄αριθμ. 60/2018 απόφασή της δικάζει με την παρουσία της εκκαλούσας. Δέχεται τυπικά και απορρίπτει κατ΄ουσίαν την έφεση της εκκαλούσας ΠΑΕ ΑΕΚ κατά της με αρ. 165/2018 αποφάσεως του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SUPER LEAGUE».