Παρατείνεται εκ νέου η κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας για το Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
![Παρατείνεται εκ νέου η κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας για το Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου](/media/k2/items/cache/4e0514bdc10d553c59c04e06b2e25cdc_L.jpg?t=20201228_102542)
Την παράταση κήρυξης σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου έως και 30 Ιουνίου 2021 υπέγραψε σήμερα Δευτέρα (28/12) ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός.
Η παράταση κήρυξης αφορά την αντιμετώπιση των εκτάκτων αναγκών και την διαχείριση των συνεπειών (πλημμύρες, κατολισθήσεις) που προέκυψαν από έντονα καιρικά φαινόμενα (βροχοπτώσεις).
φώτο αρχείου
Τελευταία τροποποίηση στις28 Δεκεμβρίου 2020, 12:25