7 μαθητές από το ν. Καρδίτσας διακρίθηκαν στο μαθηματικό διαγωνισμό "Ο Ευκλείδης" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ανακοινώσεις
- Εκτύπωση
![7 μαθητές από το ν. Καρδίτσας διακρίθηκαν στο μαθηματικό διαγωνισμό "Ο Ευκλείδης"](/media/k2/items/cache/36d19b31003f97e3b77c34486a09c840_L.jpg)
Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Καρδίτσας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοινώνει τους 7 μαθητές που διακρίθηκαν στον 84ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», ο οποίος πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024.
Συγκεκριμένα διακρίθηκαν οι μαθητές:
Οι παραπάνω μαθητές θα συμμετέχουν στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 στη Λάρισα.
Ακολουθεί ο 6ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Μαθηματικών Ικανοτήτων ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ για μαθητές Β Δημοτικού έως Γ Γυμνασίου ο οποίος θα διεξαχθεί το Σάββατο 9 Μαρτίου 2024. Περισσότερες πληροφορίες έχουν αναρτηθεί στο σύνδεσμο www.mathkar.gr
Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Καρδίτσας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας