Δεύτερη παράταση για την αποπεράτωση παιδικών χαρών Δήμου Λίμνης Πλαστήρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Δεύτερη παράταση για την αποπεράτωση παιδικών χαρών Δήμου Λίμνης Πλαστήρα](/media/k2/items/cache/9817d1a3ca90326c7857d28a377267ae_L.jpg?t=20240303_115434)
Με απόφαση της Δημοτικής Επιτροπής χορηγήθηκε δεύτερη παράταση για την ολοκλήρωση του έργου «Αποπεράτωση παιδικών χαρών» Δήμου Λίμνης Πλαστήρα.
Ο προϋπολογισμός του έργου είναι 23.999,99 ευρώ (με Φ.Π.Α.), και το ύψος της σύμβασης είναι 23.999,99 ευρώ, επίσης. Η υπογραφή του συμφωνητικού έγινε στις 26/9/2022 και η προθεσμία περαίωσης του έργου ήταν δώδεκα μήνες, μέχρι τις 26/9/2023.
Με την πρώτη παράταση η ολοκλήρωση μεταφέρθηκε για τον Μάρτιο του 2024 και τώρα προστίθενται άλλοι τρείς μήνες, έως τον Ιούνιο του τρέχοντος έτους.
Να σημειωθεί πως το αίτημα του αναδόχου αλλά και η πρόταση της υπηρεσίας ήταν για εξάμηνη παράταση, αλλά έγινε τρίμηνη μετά από πρόταση του προέδρου της Δημοτικής Επιτροπής, που εγκρίθηκε ομόφωνα.
Η αιτιολόγηση του αιτήματος για παράταση, από τον ανάδοχο, αφορά τις ακατάλληλες καιρικές συνθήκες, για την εκτέλεση εργασιών, κατά τους χειμερινούς μήνες και ειδικά στην περιοχή του Καρβασαρά.
Π.Κ.