Νέα (μερική) ανάκληση απόφαση της πρώην Δημοτικής Αρχής Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Νέα (μερική) ανάκληση απόφαση της πρώην Δημοτικής Αρχής Παλαμά](/media/k2/items/cache/c0299dda6b33c0972f7e69ac202a5dad_L.jpg)
Σε μερική ανάκληση απόφασης που υπογράφει ο πρώην δήμαρχος Παλαμά Γιώργος Σακελλαρίου προχώρησε ο νυν δήμαρχος Σωκράτης Δασκαλόπουλος με απόφαση που έλαβε την 1η Φεβρουαρίου.
Είναι η τρίτη σχετική ανάκληση και αφορά την απόφαση 644/2023, που σχετίζεται με αναθέσεις για την κάλυψη έκτακτων αναγκών που προέκυψαν από την θεομηνία «Daniel». Ο λόγος που καταγράφεται ως αιτιολόγηση είναι η αλλαγή τεχνικού και οικονομικού αντικειμένου.
Στην εν λόγω απόφαση περιλαμβάνονται 24 επί μέρους αποφάσεις έγκρισης διενέργειας υπηρεσίας και ανάθεσης και η ανάκληση αφορά τις 8 από αυτές. Οι ανακληθείσες έχουν να κάνουν με «Θραύση Οικιακών Απορριμμάτων» στις Δ.Ε. Παλαμά, Σελλάνων και Φύλλου και «Μεταφορά Απορριμμάτων από πλημμύρα» στις ίδιες Δημοτικές Ενότητες.
Ο συνολικός προϋπολογισμός των ανακληθεισών αποφάσεων ανέρχεται σε 800.000 ευρώ.
Π.Κ.