Πάνω από 38 ο υδράργυρος τη Δευτέρα(10/6) στα πεδινά του ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Πάνω από 38 ο υδράργυρος τη Δευτέρα(10/6) στα πεδινά του ν. Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/3fc7bf5c6d213134ae3f8224949d4f6b_L.jpg)
Πάνω από τους 38 βαθμούς Κελσίου έφθασε η θερμοκρασία στην Καρδίτσα νωρίς το απόγευμα της Δευτέρας (10/6) σύμφωνα με το μετεωρολογικό σταθμό του Εθνικού Αστεροσκοπείου.
Ειδικότερα στην Καρδίτσα ο υδράργυρος σταμάτησε στους 38,2 που είναι και η υψηλότερη φετινή θερμοκρασία στην πόλη. Στο Μουζάκι είχαμε 36,1, στο Σμόκοβο τους 35,6 και στην Πεζούλα τους 30,4.
Η υψηλότερη θερμοκρασία της ημέρας ωστόσο καταγράφηκε στη Θήβα με 39,2.
Δείτε ακολούθως τις υψηλότερες θερμοκρασίες σε όλη τη χώρα: