Πρώτος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα βάδην ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
![Πρώτος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα βάδην ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ!](/media/k2/items/cache/fc46d9de40db4b0fd4ed2b2d2c1bf719_L.jpg?t=20230409_092919)
Στην Αττάλεια της Τουρκίας πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής 9 Απριλίου το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην με τη συμμετοχή τόσο του Αλέξανδρου Παπαμιχαήλ όσο και της Αντιγόνης Ντρισμπιώτη.
Ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ έκανε καλή εμφάνιση και τερμάτισε πρώτος (όπως και η Ντρισμπιώτη στα 20χλμ βάδην) στα 35 χλμ. βάδην. Ο έμπειρος αθλητής διένυσε την απόσταση σε 2.37.25 κι έδειξε πως είναι σε καλή κατάσταση ενόψει και τω αγώνων, που ακολουθούν.
Ο κάτοχος του πανελληνίου ρεκόρ δεν είχε τον συναγωνισμό που χρειαζόταν για να κυνηγήσει κάτι καλύτερο, παρόλα αυτά έκανε έναν δυνατό αγώνα. Ο αθλητής θα κάνει τον επόμενο αγώνα του τον προσεχή Μάιο στην Τσεχία.
Τελευταία τροποποίηση στις9 Απριλίου 2023, 12:29