Διπλό ανόδου ο ΟΦΗ - Αναλυτικά το πρόγραμμα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με το παιχνίδι Εθνικος Αστέρας -Ο.Φ.Η., άνοιξε το απόγευμα της Παρασκευής η αυλαία της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής. Μεγάλη νικήτρια η ομάδα της Κρήτης με 2-1 κόντρα στον σύλλογο της Καισαριανής σε ένα παιχνίδι που είχε 3 κόκκινες (1-2), δύο πέναλτι (1-1) και πολλές διαμαρτυρίες εκατέρωθεν.
Τα τέρματα των δύο ομάδων πέτυχαν ο Αγρίτης στο 6' για τους φιλοξενούμενους, ισοφάρισε προσωρινά ο Γκουέι στο 80' με πέναλτι αλλά ο Ο.Φ.Η. πήρε τελικά τη χρυσή νίκη στο 90' με εύστοχο πέναλτι του Οργκανίστα. Κόκκινες δέχτηκαν οι Γκουέι στο 93' για τους γηπεδούχους και οι Πίτσος στο 78' και Κοκκινάκης στο 91' για τους φιλοξενούμενους.
Η 16η αγωνιστική συνεχίζεται την Κυριακή με το "κυρίως" πιάτο ενώ την Δευτέρα με τηλεοπτική μετάδοση της ΕΤ-3 στις 18:00 θα αγωνιστεί η Αναγέννηση Καρδίτσας στο Δημοτικό Στάδιο με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα. Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Εθνικός Αστέρας - Ο.Φ.Η. 1-2
Παναιτωλικός - Δόξα Δράμας
Ρόδος - Ολυμπιακός Βόλου
Θρασύβουλος - Καλαμάτα
Αιγάλεω - Διαγόρας
Κέρκυρα - Ηλιούπολη
Ιωνικός - Πανσερραϊκός
Εθνικός Πειραιώς - Πιερικός
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αγροτικός Αστέρας (Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2010 - 18:00 ΕΤ-3)