Κέρδισε τον Δημόπουλο "έχασε" για πάντα τον Φλιούκα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Και ω του θαύματος κανονικά θα μετέχει στην αποστολή της Παρασκευής για τον Τύρναβο ο Στέργιος Δημόπουλος καθώς μειώθηκε η ποινή του σε μία αγωνιστική από τρεις που ήταν αρχικά.
Οι κιτρινόμαυροι είχαν καταθέσει έφεση για την ποινή θεωρώντας ότι είναι ιδιαίτερα αυστηρή για ένα μαρκάρισμα που δεν είχε πρόθεση και πιθανά να μην επέφερε καν την κόκκινη από κάποιους διατητές. Τελικά η προσπάθειά τους δικαιώθηκε και έτσι ένας πολύτιμος παίκτης για την αριστερή πλευρά που βοηθά και επιθετικά θα στην διάθεση του Σ. Θεοδοσιάδη κανονικά για τους επόμενους δύο αγώνες.
Παρελθόν από την ομάδα αποτελεί ο Νίκος Φλιούκας καθώς όπως έγινε γνωστό από το περιβάλλον την ομάδας ο ίδιος ζήτησε να αποχωρήσει για να μετακομίσει στη Γερμανία. Έπειτα από αυτή την απόφαση του η διοίκηση δεν είχε άλλο δρόμο πέρα από την λύση της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή.
Δευτέρα ξανά το μεθεπόμενο παιχνίδι των κιτρινόμαυρων για την 6η αγωνιστική στην Κέρκυρα όπως αποφάσισε η διοργανώτρια του πρωταθλήματος.