Συναυλία Βυζαντινής στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγ. Κων/νου και Ελένης -Την Τρίτη 23 Απριλίου με ύμνους της Μεγάλης Εβδομάδας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Συναυλία Βυζαντινής στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγ. Κων/νου και Ελένης -Την Τρίτη 23 Απριλίου με ύμνους της Μεγάλης Εβδομάδας](/media/k2/items/cache/7c5d5ff13d3ddfcb8102bb5589eda80c_L.jpg?t=20240418_134620)
Ο Σύλλογος Ιεροψαλτών Καρδίτσας « Άγ. Ιωάννης ο Κουκουζέλης» υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων διοργανώνει την Τρίτη 23 Απριλίου και ώρα 19.00 συναυλία Βυζαντινής Μουσικής με τίτλο: «Ιδού ο Νυμφίος έρχεται» στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγ. Κων/νου και Ελένης.
Στη συναυλία θα παρουσιαστούν ύμνοι της Μεγάλης Εβδομάδας από τη χορωδία του Συλλόγου Ιεροψαλτών, καθώς και o θεολογικός σχολιασμός τους από τον πανοσολογιότατο Αρχιμανδρίτη Μητροφάνη Αγαπίδη.
Μετά το τέλος της εκδήλωσης ο Σύλλογος θα απονείμει τιμητική πλακέτα στον Πρωτοψάλτη κ. Ιωάννη Παπακώστα για την πολυετή προσφορά του στη Βυζαντινή Μουσική και την Ψαλτική Τέχνη.
Τελευταία τροποποίηση στις18 Απριλίου 2024, 16:46