Αναστολή λειτουργίας 14 ημερών λόγω κρούσματος σε τμήμα του 2ου ΕΠΑΛ Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκπαιδευτικά Νέα
- Εκτύπωση
![Αναστολή λειτουργίας 14 ημερών λόγω κρούσματος σε τμήμα του 2ου ΕΠΑΛ Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/a3a4487f5549ef0a6314788069aef39d_L.jpg?t=20201005_173715)
Σε αναστολή λειτουργίας βρίσκεται από την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου και για 14 ημέρες, τμήμα της Α’ τάξης του 2ου ΕΠΑΛ Καρδίτσας, μετά από την διαπίστωση για ύπαρξη κρούσματος σε μέλος της εκπαιδευτικής κοινότητας.
Όπως μας ενημέρωσε ο διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Παππάς η απόφαση πάρθηκε με βάση τα όσα προβλέπει σε αυτές τις περιπτώσεις το πρωτόκολλο.
Θυμίζουμε ότι το 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας σήμερα Δευτέρα 5 Οκτωβρίου ήταν σε κατάληψη, με τις πληροφορίες του Karditsalive.Net να αναφέρουν ότι από τους βασικούς λόγους της κινητοποίησης ήταν η ανησυχία για το υγειονομικό πρόβλημα που προέκυψε.
Π.Κ.
Τελευταία τροποποίηση στις5 Οκτωβρίου 2020, 20:37