Ζημιές στην εξώπορτα του 4ου Δημοτικού Σχολείου Σοφάδων από μικρής έκτασης πυρκαγιά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκπαιδευτικά Νέα
- Εκτύπωση
![Ζημιές στην εξώπορτα του 4ου Δημοτικού Σχολείου Σοφάδων από μικρής έκτασης πυρκαγιά](/media/k2/items/cache/087f35a1401383da2035a47e78202292_L.jpg)
Προβλήματα στη λειτουργία του αντιμετώπισε το πρωί της Τρίτης 27 Οκτωβρίου το 4ο Δημοτικό Σχολείο Σοφάδων, λόγω φωτιάς που κάποιοι άναψαν στην εξωτερική του πόρτα, τις βραδινές ώρες της Δευτέρας.
Η πυρκαγιά δεν ήταν μεγάλης έκτασης και έσβησε γρήγορα αλλά πρόλαβε να κάνει ζημιά καθώς η μεταλλική πόρτα «φούσκωσε», οι τρεις κλειδαριές που έφερε πάνω της χάλασαν και απαιτήθηκαν αρκετές ώρες προκειμένου ο διευθυντής κ. Τασιάς, να μπορέσει να την ανοίξει και να εισέλθει εντός του κτιρίου.
Στο σημείο κλήθηκαν και η Πυροσβεστική και η Αστυνομία, χωρίς πάντως να χρειαστεί η μεν πρώτη να παρέμβει, η δε δεύτερη να προβεί σε κάποιες συλλήψεις καθώς όποιος έβαλε τη φωτιά είχε απομακρυνθεί.
Τουλάχιστον δεν χάθηκε μάθημα, καθώς την παραμονή της εθνικής επετείου γίνονται μόνο εορταστικές εκδηλώσεις.
Π.Κ.