Τρίτη θέση για τον Δημήτρη Τσιάμη στο μίτινγκ του Σοτεβίλ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
![Τρίτη θέση για τον Δημήτρη Τσιάμη στο μίτινγκ του Σοτεβίλ](/media/k2/items/cache/8f1b116c583effc644d9562ab93fa957_L.jpg)
Ο Δημήτρης Τσιάμης αγωνίστηκε τη Δευτέρα 4 Ιουλίου στο μίτινγκ του Σοτεβίλ όπου κατέλαβε την τρίτη θέση στο τριπλούν με άλμα στα 16,53μ. (1,6).
Ο αθλητής είχε ένα ακόμη έγκυρο άλμα στα 16,21μ., ενώ δεν εκτέλεσε τις δύο τελευταίες του προσπάθειες. Ο αθλητής του Παναγιώτη Μαρκιανιδη προέρχεται από την πολύ καλή εμφάνιση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, όπου σημείωσε 16,82μ. λίγες μόλις ημέρες από την ανάρρωση του από τον COVID-19. Ο Τσιάμης διεκδικεί τη συμμετοχή του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Μονάχου.
Στην ίδια διοργάνωση πήρε μέρος και ο Εμμανουήλ Καραλής, που ήταν τρίτος στο επί κοντώ με 5,55 μέτρα. Ο αθλητής ξεκίνησε με 5,40μ., πέρασε με την πρώτη τα 5,55μ. και στη συνέχεια απέτυχε στα 5,65μ., επίδοση που θα αποτελούσε φετινό του ρεκόρ.