Σύσταση του Δήμου Αργιθέας για αποφυγή κατανάλωσης πόσιμου νερού σε κοινότητες του Δήμου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ανακοινώσεις
- Εκτύπωση
![Σύσταση του Δήμου Αργιθέας για αποφυγή κατανάλωσης πόσιμου νερού σε κοινότητες του Δήμου](/media/k2/items/cache/f3a45ff80ea06c0fc1aa5b1f25e960f9_L.jpg)
Το ακραίο καιρικό φαινόμενο «Daniel» που εκδηλώθηκε στη Θεσσαλία, προκάλεσε τεράστιες ζημιές στο δίκτυο ύδρευσης των Δημοτικών Κοινοτήτων του Δήμου Αργιθέας: Αργιθέας, Μεσοβουνίου, Καρυάς, Θερινού, Μεταμόρφωσης Ανθηρού, Πετρίλου και Βλασίου.
Παρότι αποκαθίσταται σταδιακά τα παραπάνω δίκτυα, συστήνεται η αποφυγή κατανάλωσης πόσιμου νερού στις παραπάνω κοινότητες.
Ο Δήμος μας προκειμένου να διασφαλίσει την ποιότητα του πόσιμου νερού για τη Δημόσια Υγεία, προβαίνει στην εξέταση της ποιότητας με ανάλυση των νερών στο σύνολο του δικτύου ύδρευσης.
ΔΗΜΟΣ ΑΡΓΙΘΕΑΣ