Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Παρασκευή (19/4) σε τμήματα του Δήμου Καρδίτσας, στην περιοχή "Ζαχαριώτες" και σε Τ.Κ. των Δήμων Μουζακίου και Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Παρασκευή (19/4) σε τμήματα του Δήμου Καρδίτσας, στην περιοχή "Ζαχαριώτες" και σε Τ.Κ. των Δήμων Μουζακίου και Παλαμά](/media/k2/items/cache/e1763d851260b610a87a2f6492d4d3cd_L.jpg?t=20240418_121938)
Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 σε τμήματα του Δήμου Καρδίτσας, στην περιοχή "Ζαχαριώτες" και σε Τ.Κ. των Δήμων Μουζακίου και Παλαμά από το ΔΕΔΔΗΕ.
Συγκεκριμένα:
Από ώρα 8:00 π.μ. έως 11:00 π.μ. θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην περιοχή Ζαχαριώτες στην πόλη της Καρδίτσας.
Από ώρα 8:00 π.μ. έως 3.00 μ.μ. θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στις τοπικές κοινότητες Ριζοβούνι, Καλογριανά, Αγναντερό και στην περιοχή από Ριζοβούνι μέχρι Αγναντερό σε αρδευτικά, θερμοκήπια, φ/β κ.τ.λ..
Από ώρα 10.00 π.μ έως 3.00 μ.μ. θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην περιοχή από το Ρούσσο έως τη Νεράιδα Ευρυτανίας και οι οικισμοί: Ρούσσο, Καλλίθηρο, Αμπελικό, Ζουγρί, Κούτσουρο, Ραχούλα, Παλαιογλόπι, Καταφύγι, Ιερά Μονή Πέτρας, Αμάραντος, Σαραντάπορο, Νεράιδα Ευρυτανίας, Μπουκοβίτσα, Κουκέικα, Μιτσέικα, Μεγάλακκος, Μαυρόλογγος, Μολόχα
Σημείωση από το ΔΕΔΔΗΕ: Ενώ καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για τη συντομότερη επανηλεκτροδότηση, εντούτοις, επιβάλλεται μεγάλη προσοχή, θεωρώντας ότι σε όλη την προγραμματισμένη διάρκεια διακοπής, οι αγωγοί είναι υπό τάση!