Στα πράσα 20χρονη διαρρήκτρια στα Φάρσαλα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Συνελήφθη, απογευματινές ώρες της Παρασκευής στα Φάρσαλα, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Φαρσάλων Λάρισας, μία 20χρονη για απόπειρα ληστείας.
Ειδικότερα, η 20χρονη εισήλθε σε οικία 73χρονου, με σκοπό την κλοπή όμως δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την πράξη της, καθόσον έγινε αντιληπτή από τον παθόντα, ο οποίος προσπάθησε να την ακινητοποιήσει. Στην επιχειρούμενη προσπάθεια της να διαφύγει, τον χτύπησε στο κεφάλι με μαρμάρινο αντικείμενο και στη συνέχεια με μεταλλική καρέκλα, προκαλώντας του ελαφρά σωματική βλάβη.
Η συλληφθείσα θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λάρισας ενώ την σχετική προανάκριση ενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Φαρσάλων.
Τελευταία τροποποίηση στις16 Ιουνίου 2012, 16:03