ΑΕΔΕΠ: Παράταση και τροποποίηση στο πρόγραμμα χερσαίες εμπορευματικές οδικές μεταφορές Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Το Υπουργείο Ανάπτυξης, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας / Ειδική Γραμματεία για την Ανταγωνιστικότητα / Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης του Επιχειρησιακού Προγράμματος Ανταγωνιστικότητα και Επιχειρηματικότητα (ΕΥΔ ΕΠΑΕ) αποφασίζει
A. την παράταση της προθεσμίας ηλεκτρονικής υποβολής των αιτήσεων υπαγωγής στο Πρόγραμμα «Εκσυγχρονισμός Χερσαίων Εμπορευματικών Οδικών Μεταφορών. Μετακινούμε την Ελλάδα με ασφάλεια και σεβασμό στο περιβάλλον» του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανταγωνιστικότητα και Επιχειρηματικότητα» και των ΠΕΠ των πέντε Περιφερειών Μεταβατικής Στήριξης του ΕΣΠΑ 2007-2013, έως και την 17:00 (17:00μμ) ώρα της 18ης Μαΐου 2012 (18 - 05 -2012).
B. την αναδιαμόρφωση της φράσης «Ως προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής των προτάσεων ορίζεται η 24η ώρα της ημέρας που έχει καθοριστεί ως καταληκτική ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής» που βρίσκεται στο Κεφάλαιο 11 και στη σελίδα 24 του Οδηγού που αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα της απόφασης για την πρόσκληση υποβολής αιτήσεων υπαγωγής επενδυτικών σχεδίων/ενισχύσεων στο Πρόγραμμα «Εκσυγχρονισμός Χερσαίων Εμπορευματικών Οδικών Μεταφορών. Μετακινούμε την Ελλάδα με ασφάλεια και σεβασμό στο περιβάλλον» ως εξής: «Ως προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής των προτάσεων ορίζεται η 17η ώρα της ημέρας που έχει καθοριστεί ως καταληκτική ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής»
Υπενθυμίζεται ότι η ΑΕΔΕΠ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ως εταίρος του ΕΦΕΠΑΕ, διαχειρίζεται το συγκεκριμένο πρόγραμμα για την Περιφέρεια Θεσσαλίας.
Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις οι υποψήφιοι επενδυτές μπορούν να απευθύνονται στον εταίρο του ΕΦΕΠΑΕ για τη Θεσσαλία, στην ΑΕΔΕΠ Θεσσαλίας & Στερεάς Ελλάδος (Ελευθερίου Βενιζέλου 4, ΤΚ 38221 Βόλος. Τηλέφωνο 24210/76894-8, Φαξ. 24210/29320 E-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ,Υπεύθυνη Προγράμματος κ. Α. Αντωνοπούλου, www.aedep.gr)