Αποκαθίστανται οι ζημιές από τον "Ιανό" στην επαρχιακή οδό Καρδίτσας – Φράγμα Ν. Πλαστήρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Αποκαθίστανται οι ζημιές από τον "Ιανό" στην επαρχιακή οδό Καρδίτσας – Φράγμα Ν. Πλαστήρα](/media/k2/items/cache/8d4f3f12ef96f872b7b19d21b91f634d_L.jpg)
Σε εξέλιξη είναι οι παρεμβάσεις της Π.Ε Καρδίτσας σε σημεία της επαρχιακής οδού Καρδίτσας - Φράγμα Ν. Πλαστήρα.
Πρόκειται για εργασίες που αποκαθιστούν τη βατότητα στα συγκεκριμένα τμήματα του οδοστρώματος, σύμφωνα με τον Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε Καρδίτσας κ. Κωστή Νούσιο:
‘’Τα έργα αφορούν στην αποκατάσταση της βατότητας στο οδικό τμήμα από τη διασταύρωση της Ε.Ο 6 προς τις Τ.Κ Καστανιάς και Καταφυγίου. Τμήμα, στο οποίο είχαν καταγραφεί μεγάλες ζημιές μετά το πέρασμα του ΙΑΝΟΥ. Για το λόγο αυτό, σε συνεργασία με τους Περιφερειακούς Συμβούλους και τη Δ/νση Τεχνικών Έργων, προχωρήσαμε σε μια σειρά παρεμβάσεων που περιλαμβάνουν κατασκευή τοιχίων αντιστήριξης, τεχνικά και αποκατάσταση καταπτώσεων του οδοστρώματος. Βασική μας μέριμνα η ασφαλής μετακίνηση ανθρώπων και αγαθών. Αυτή είναι άλλωστε η επιταγή του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Κώστα Αγοραστού και με βάση αυτή ενεργούμε’’.