Καταγγελία του Α. Κολοκύθα: "Εξι χρόνια, χωρiς φiλτρο η Υδρευτική Γεώτρηση Καλλιθήρου"
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Απο όσο έχω ενημερωθεi απο τον πρόεδρο του καλλιθήρου έχουν βάλει ένα φiλτρο, αλλά δεν επαρκεi και πρέπει να τοποθετηθεi και δευτερο.Γιάτι δεν έχει τοποθετηθεi και το δεύτερο φιλτρο ακόμα;
Γιάτι δεν τοποθετήθηκε μαζi με το πρώτο; Γιατi καθυστερεi η τοποθέτηση; Εiναι η τρiτη παρέμβαση που κάνω, για αυτό το τόσο σοβαρό θεμα που αφορά την ύγεια των χωριανων μου, και ελπiζω να ειναι και η τελευταiα. Τα λόγια έρχονται και φεύγουν οι οι πράξεις εiναι αυτές που μένουν και κάνουν τη διαφορά, όλα τα άλλα εiναι φθηνές δικαιολογiες. Φτάνει επiτέλους η κοροϊδία. Καλώ τον πρόεδρο, του τους τοπικούς συμβούλους, και τους δημοτiκους συμβουλούς του καλλiθηρου να πάρουν θέση για αυτο το τόσο σοβαρό θέμα, και να γiνουν οι κατάληλες ενεργειες εάν δεν έχουν γiνει και να μπεi και το δεύτερο φiλτρο άμεσα.
Έκληση και προς το Δήμαρχο
Κύριε Δήμαρχε Καρδίτσας,το φίλτρο του πρώην Δήμο Ιτάμου,της Δημοτικής γεώτρησης, απο την οποία υδρεύονται οι 1000 κάτοικοι της κοινότητας Καλλιθήρου, εδώ και έξι χρόνια περίπου δεν λειτουργεί. Κύριε Δήμαρχε από όσο γνωρίζω έχετε ενημερωθεί για αυτό το τόσο σοβαρό θέμα. Βάλατε ένα φiλτρο αλλά απο ότι ενημέρωθηκα απο τον πρόεδρο του καλλιθήρου δεν επαρκεi και πρέπει να μπεi και δέυτερο φiλτρο. To θέμα είναι κατεπείγον. Βάλτε και το δεύτερο φίλτρο.
Για την προστασία της υγείας, μιλάμε κύριοι της Δημ. Αρχής.
Δείξτε επιτέλους υπευθυνότητα.
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ
Κάτοικος καλλιθήρου