Δημοπρατείται το έργο "Αντιμετώπιση κατολισθητικών φαινομένων Π.Ε. Καρδίτσας 2019-2020" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Δημοπρατείται το έργο "Αντιμετώπιση κατολισθητικών φαινομένων Π.Ε. Καρδίτσας 2019-2020"](/media/k2/items/cache/163481c1a2668caab10e2a94bd4c25e6_L.jpg)
Δόθηκε από τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας Κ. Αγοραστό η έγκριση για τη δημοπράτηση του έργου «Αντιμετώπιση κατολισθητικών φαινομένων ΠΕ Καρδίτσας 2019-2020» συνολικού προϋπολογισμού 500.000 ευρώ.
Οι παρεμβάσεις αφορούν σημεία στο οδικό δίκτυο του Δήμου Καρδίτσας, του Δήμου λίμνης Ν. Πλαστήρα και του Δήμου Σοφάδων.
Περιλαμβάνουν: άρση καταπτώσεων γαιών και βράχων, καθαρισμό -μόρφωση τάφρων για την αποκατάσταση της κυκλοφορίας, κατασκευή τοίχων αντιστήριξης και τοποθέτηση φράχτη ανάσχεσης βραχοπτώσεων.