Τα έργα στο οδικό τμήμα Καστανιά - Φράγμα επέβλεψε ο Κ. Νούσιος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Τα έργα στο οδικό τμήμα Καστανιά - Φράγμα επέβλεψε ο Κ. Νούσιος](/media/k2/items/cache/fad41168679ccb35e5bb5157f17cbb3b_L.jpg?t=20200305_122649)
Τις εργασίες βελτίωσης, συντήρησης και αποκατάστασης ζημιών που έχει υποστεί το οδικό δίκτυο του οδικού κυκλώματος Λίμνης Πλαστήρα συνεχίζει η Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας.
Ειδικότερα, σειρά στις εργασίες πήρε η κατασκευή τοίχων αντιστήριξης στο οδικό τμήμα από την Τ.Κ. Καστανιάς έως και το φράγμα της Λ. Πλαστήρα.
Το σημείο των εργασιών επισκέφτηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας Κων. Νούσιος και ενημερώθηκε από τις αρμόδιες υπηρεσίες για την πορεία τους. Το συγκεκριμένο έργο αποσκοπεί στη ενίσχυση της ασφαλούς μετακίνησης των ανθρώπων της περιοχής και των επισκεπτών και στην αντικατάσταση βλαβών που έχει υποστεί το οδικό δίκτυο, είτε από την πολυχρησία, είτε από τις καιρικές συνθήκες.
Τελευταία τροποποίηση στις5 Μαρτίου 2020, 14:26