Χωρίς Πασχαλινούς ετεροδημότες και επισκέπτες τα ορεινά του νομού Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Το μήνυμα αποφυγής προσέλευσης επισκεπτών αλλά και κατοίκων που διαθέτουν σπίτια στις περιοχές Αργιθέας και Λίμνης Πλαστήρα, φαίνεται ότι εισακούστηκε και είναι ελάχιστοι αυτοί που ανέβηκαν στα ορεινά.
Το KarditsaLive.Net επικοινώνησε σήμερα Μεγάλη Πέμπτη με τους δημάρχους Αργιθέας Ανδρέα Στεργίου και Λίμνης Πλαστήρα Παναγιώτη Νάνο και με βάση τα όσα μας ανέφεραν δεν υπήρξαν παραβιάσεις των μέτρων πρόληψης, ούτε καν από αυτούς που είχαν την δυνατότητα, αφού εμφανίζονται ως μόνιμοι κάτοικοι.
Συγκεκριμένα ο κ. Στεργίου σημείωσε ότι υπήρξε και μία μικρή μείωση του πληθυσμού στα χωριά της Αργιθέας, ενώ ο κ. Νάνος πως άνοιξαν συνολικά στο Δήμο 4-5 σπίτια εδώ και 20 μέρες και πέραν αυτού δεν υπήρξε άλλη προσέλευση παρ’ όλους τους φόβους που κατά καιρούς είχαν εκφραστεί.
Π.Κ.