Τριμελή συμμορία άνοιγε πόρτες με ένα τραπουλόχαρτο στη Λάρισα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Συνελήφθησαν, μεσημβρινές ώρες του Σαββάτου στη Λάρισα, από αστυνομικούς της ΔΙ.ΑΣ. τρεις αθίγγανοι, ηλικίας 42, 27 και 18 ετών αντίστοιχα (2 γυναίκες και 1 άντρας), διότι,
Όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, οι δύο συλληφθείσες, προφασιζόμενες πώληση μαρκαδόρων, εισέρχονταν σε πολυκατοικίες και με τη χρήση πλαστικών καρτών προσπαθούσαν να παραβιάσουν πόρτες εισόδου διαμερισμάτων, ενώ ο 18χρονος συλληφθείς παρέμενε στις εισόδους των πολυκατοικιών προκειμένου να διασφαλίσει την έγκαιρη ενημέρωσή τους για επικείμενη άφιξη αστυνομικών δυνάμεων και την αποφυγή της σύλληψής τους.
Στην κατοχή του 18χρονου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν δύο πλαστικές κάρτες κι ένα πλαστικό τραπουλόχαρτο.
Οι συλληφθέντες, με τη σε βάρος τους σχηματισθείσα δικογραφία για κλοπή κατά συναυτουργία, θα οδηγηθούν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λάρισας ενώ ερευνάται η συμμετοχή τους και σε άλλα παρόμοια αδικήματα.