Πλούσιο διήμερο από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Νέων Νεοχωρίου
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Πλούσιο διήμερο από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Νέων Νεοχωρίου](/media/k2/items/cache/d4764ea6dc98b1a398356de9be89ce6f_L.jpg)
Ένα πλούσιο πολιτιστικό διήμερο, διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νέων Νεοχωρίου το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.
1. Το Σάββατο 1 Αυγούστου, σας προσκαλούμε στην προβολή ντοκιμαντέρ μικρού μήκους, που αφορά το περιβάλλον και τις επιπτώσεις της ανθρώπινης επέμβασης σε αυτό. Αμέσως μετά θα ακολουθήσει συζήτηση με τους παρευρισκόμενους. Η προβολή θα ξεκινήσει στις 7.00μμ στο Κέντρο Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων Νεοχωρίου. Σας καλούμε όλους να δούμε και να συζητήσουμε για το μέλλον του τόπου μας που απειλείται από την εγκατάσταση πλήθους ανεμογεννητριών. Ο χώρος προβολής του ντοκιμαντέρ θα διαμορφωθεί λαμβάνοντας υπόψιν όλες τις προβλεπόμενες οδηγίες της Υγειονομικής Επιστημονικής Επιτροπής και τις συστάσεις του ΕΟΔΥ.
2. Την Κυριακή 2 Αυγούστου, σας προσκαλούμε στην Πεζοπορία, που θα πραγματοποιηθεί στη διαδρομή «Νεοχώρι - Αγία Παρασκευή - Καταφύγιο Αγράφων (Καραμανώλη) [2.30' με 3.00'] - Σπηλιά Καϊμακιά [45/' με 55']». Στην πεζοπορία συμμετέχει ο Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Καρδίτσας (ΕΟΣΚ). Η εκκίνηση είναι στις 8.00πμ από το Περιβαλλοντικό Κέντρο Εκπαίδευσης, Έρευνας & Ενημέρωσης Νεοχωρίου (1ο Δημοτικό). Σας περιμένουμε για μια αναζωογονητική εμπειρία γνωριμίας με την περιοχή μας! Στην πεζοπορία θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά μέτρα και οι συστάσεις του ΕΟΔΥ. Σε περίπτωση κακοκαιρίας, θα βγει νεότερη ανακοίνωση και θα υπάρξει επικοινωνία με όσους δηλώσουν συμμετοχή.
Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε το site https://psnngr.wordpress.com ή επικοινωνήστε με τα τηλέφωνα 6946476683 (Vodafone), 6971670460 (What’s Up) και το e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το Δ.Σ.