Κλειστά τα νηπιαγωγεία και τα δημοτικά στο νομό Καρδίτσας την Τρίτη 12 Νοεμβρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Κλειστά τα νηπιαγωγεία και τα δημοτικά στο νομό Καρδίτσας την Τρίτη 12 Νοεμβρίου](/media/k2/items/cache/cb34b72103b0ce5654e22e9b555385c6_L.jpg?t=20191108_105733)
Ημέρα ανάπαυσης για τους μαθητές της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στο νομό Καρδίτσας η προσεχή Τρίτη 12 Νοεμβρίου αφού όπως γνωστοποίησε η Διεύθυνση Α/βάθμιας Εκπαίδευσης τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά για να πραγματοποιηθεί η εκλογοαπολογιστική συνέλευση των εκπαιδευτικών.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
Τα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία της Δ/νσης Π.Ε. Καρδίτσας θα παραμείνουν κλειστά την Tρίτη 12 Νοεμβρίου 2019 λόγω συμμετοχής των εκπαιδευτικών στις εργασίες της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης και της εκλογικής διαδικασίας του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Καρδίτσας «Νικ. Πλαστήρας».
Τελευταία τροποποίηση στις8 Νοεμβρίου 2019, 12:57