Α1 ΕΣΚΑΘ: Ήττα στη Λάρισα για τον Ολυμπιακό
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός Καρδίτσας στο παιχνίδι με τον Αστέρα που έκλεισε την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ το απόγευμα της Κυριακής.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και επικράτησαν τελικώς με 61-55. Οι "ερυθρόλευκοι" της Καρδίτσας παρότι βρέθηκαν με διψήφια διαφορά πόντων πίσω στο σκορ κατάφεραν να μειώσουν και να διεκδικήσουν τον αγώνα ως το τελευταίο σφύριγμα των διαιτητών.
Τα δεκάλεπτα: 21-12, 10-17, 15-15, 15-11
Δείτε τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής και την βαθμολογία, εδώ.
Τελευταία τροποποίηση στις29 Οκτωβρίου 2017, 22:16