Α1 ΕΣΚΑΘ: Τεράστιο διπλό από το Γ.Σ. Σοφάδων - Ροζ φύλλο αγώνα και για Ολυμπιακό
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Αναστροφή των αρνητικών αποτελεσμάτων των ομάδων μας τις τελευταίες αγωνιστικές είχαμε σήμερα Κυριακή με τον Γ.Σ. Σοφάδων να κάνει τεράστιο διπλό μέσα στον Αμπελώνα ενώ και ο Ολυμπιακός κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες κερδίζοντας στο κλειστό τον Αστέρα.
Το ντέρμπι του Αμπελώνα με τους Σοφάδες ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του Γυμναστικού που κατάφερε έτσι να σπάσει το αήττητο σερί των γηπεδούχων. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλάσσονται στο προβάδισμα και τον Γυμναστικό να ξεπερνά με επιτυχία το -9 (53-44) που βρέθηκε προσωρινά πίσω στο σκορ.
Τη δεύτερη νίκη πανηγύρισε στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός και με λίγο προσοχή θα μπορούσε να καλύψει και την διαφορά των 6 πόντων από την ήττα του πρώτου γύρου. Σε κάθε περίπτωση ωστόσο είναι μια νίκη που δίνει άλλη ψυχολογία στους παίκτες του κόουτς Καλογριανίτη ενόψει της δύσκολης συνέχειας.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 17-20, 17-14, 15-11
Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας η Φαλώρεια κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο των Γόμφων στην παράταση κερδίζοντας τελικά με 62-57.
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
Νίκαια - Ήφαιστος Καρδ. 83-61
Α.Ο. Καλαμπάκας - Δαναοί Τρ. 74-66
Ολυμπιακός Καρδ. - Αστέρας Λαρ. 67-62
Φαλώρεια - Γόμφοι 62-57 παρ.
Γ.Σ Αμπελώνα - Γ.Σ Σοφάδες 76-82
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Ο χορός των διαδοχικών τοπικών ντέρμπι ξεκινά για τις ομάδες του νομού μας την ερχόμενη αγωνιστική με τον Ήφαιστο να υποδέχεται ως τυπικά γηπεδούχος τον Ολυμπιακό. Ο Γυμναστικός Σοφάδων θα υποδεχθεί σε μια δύσκολη αναμέτρηση τη Νίκαια.
Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Γ.Σ Σοφάδες - Νίκαια
Γόμφοι - Γ.Σ Αμπελώνα
Δαναοί Τρ. - Φαλώρεια
Αστέρας Λαρ. - Α.Ο. Καλαμπάκας
Ήφαιστος Καρδ. - Ολυμπιακός Καρδ.