Με Κομποδιέτα στον πάγκο ο Γ.Σ. Σοφάδων στην πρεμιέρα της Α1 ΕΣΚΑΘ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Την ανακοίνωση της συνεργασίας με τον Κώστα Κομποδιέτα γνωστοποίησε η ομάδα του Γ.Σ. Σοφάδων που το απόγευμα του Σαββάτου (28/10) ξεκινά την προσπάθειά της στην Α1 ΕΣΚΑΘ.
Αναλυτικά όσα αναφέρει η ανακοίνωση του Γ.Σ. Σοφάδων για την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή και το νέο πρωτάθλημα που ξεκινά:
Το Δ.Σ. του Γυμναστικού Συλλόγου Σοφάδων βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τη συνεργασία με τον προπονητή Κώστα Κομποδιέτα. Του ευχόμαστε καλή χρονιά με υγεία.
Ο Γ.Σ.Σ. το απόγευμα του Σαββάτου 28/10/2017 και ώρα 17:30 στο κλειστό γυμναστήριο Σοφάδων ρίχνεται στη μάχη του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ 2017-2018 , ένα απαιτητικό πρωτάθλημα στο οποίο τα τελευταία χρόνια έχει κάνει αισθητή την παρουσία του και με πρωταγωνιστικές πορείες έφτασε δυο φορές μια ανάσα από την άνοδο στη Γ Εθνική κατηγορία.
Έτσι και φέτος με οδηγό τις περασμένες χρονιές , οι διοικούντες το σύλλογο , εδώ και μήνες προσπαθούν να χτίσουν μια ομάδα , όπου πρωταρχικό στόχο θα έχει το καλό μπάσκετ και αγώνα με τον αγώνα να προσελκύσει τον φίλαθλο κόσμο της περιοχής. Με πολλή δουλειά και πίστη στους παίχτες και τον προπονητή, είμαστε σίγουροι πως ένα ακόμη όμορφο ταξίδι στα γήπεδα της Θεσσαλίας, αρχίζει το Σάββατο, με τον εντός έδρας αγώνα με τον πολύ δυνατό και ενός εκ των φαβορί για την άνοδο Γ.Σ. Αμπελώνα.