«Τίτλοι τέλους» για έξι σωματεία της ΕΠΣ Καρδίτσας με απόφαση της Γ.Γ. Αθλητισμού
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
![«Τίτλοι τέλους» για έξι σωματεία της ΕΠΣ Καρδίτσας με απόφαση της Γ.Γ. Αθλητισμού](/media/k2/items/cache/eea61083e274bb8ddd95ba0a4935acab_L.jpg)
Την ανάκληση των αποφάσεων με τις οποίες χορηγήθηκε ειδική αθλητική αναγνώριση σε έξι σωματεία, μέχρι πρότινος μέλη της ΕΠΣ Καρδίτσας, αποφάσισε και κοινοποίησε η αρμόδια Διεύθυνση της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.
Ειδικότερα πρόκειται για τις ομάδες Α.Ο. Δόξα Μάρκου, Α.Ε. Ρούσσου, Θεσσαλικός Γοργοβιτών, Ποδοσφαιρική Ακαδημία Σοφάδων, Ερμής Μαυραχάδων και Παλαμαϊκή.
Η λήψη της απόφαση στηρίχθηκε και στο έγγραφο της ΕΠΣ Καρδίτσας με το οποίο απεστάλησαν Αποσπάσματα Αποφάσεων της Γενικής Συνέλευσης, κατά την οποία αποφασίσθηκε η διαγραφή σωματείων από το μητρώο -μελών αυτής, κατ ΄εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 142, Ν4714/2020 (Α’ 148), λόγω μη εγγραφής τους στο Μητρώο Αθλητικών Φορέων.
Π.Κ.