Επιμορφωτική ημερίδα από τον Σ.Θ.Ε.Β. με θέμα την διαχείριση της οικονομικής κρίσης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Ο Σύνδεσμος Θεσσαλικών Επιχειρήσεων και Βιομηχανιών διοργανώνει επιμορφωτική ημερίδα στην οποία μπορούν να συμμετέχουν επιχειρηματίες, εκπρόσωποι και ανώτερα στελέχη επιχειρήσεων, με θέμα:
«Ολοκληρωμένη παρουσίαση για την αποτελεσματική διαχείριση της παρούσας οικονομικής κρίσης και πώς να προετοιμαστείτε σωστά για την επόμενη μέρα», με εισηγητή τον κ. Γιώργο Μπούα, πτυχιούχο ΑΣΟΕΕ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων & CITYOFLONDONUNIVERSITY (UCL) με P.G. Diploma στη Διοίκηση Προσωπικού και στις Ανθρώπινες – Εργασιακές Σχέσεις, με πολύχρονη επαγγελματική και διδακτική εμπειρία, εξειδικευμένος σε θέματα Ευρωπαϊκής αντίληψης & νοοτροπίας
Η επιμορφωτική ημερίδα θα διεξαχθεί την Τρίτη 19 Μαρτίου 2013 και ώρα 17:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΣΘΕΒ, 1ος όροφος (Δ/νση: Λεωφόρος Καραμανλή και Βιομηχανίας).
Στους συμμετέχοντες θα δοθούν ουσιαστικές και πρακτικές οδηγίες σχετικά με:
· Την Συναισθηματική /Ψυχολογική διαχείριση της κρίσης
· Τρόπους διαχείρισης του προσωπικού σε περίοδο κρίσης
· Την δημιουργία μιας δυνατής ομάδας με κοινούς στόχους
· Την εκμετάλλευση των αδυναμιών του ανταγωνισμού
· Την σημασία της Διατήρησης Αφοσιωμένων Πελατών
· Την προετοιμασία της Επιχείρησης για την επόμενη μέρα
Το κόστος συμμετοχής των ενδιαφερομένων να συμμετάσχουν ανέρχεται στο ποσό:
Για τα μέλη του ΣΘΕΒ: 20€ (η 2η συμμετοχή δωρεάν)
Για τα μη μέλη του ΣΘΕΒ: 30€
Για δηλώσεις συμμετοχής και περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με τα γραφεία του ΣΘΕΒ έως και την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2013 και την αρμόδια κα Τζένη Γιβροπούλου, τηλ. 2410-555507.