Δήμος Τρικκαίων: Ανοίγουν τα σχολεία από την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
![Δήμος Τρικκαίων: Ανοίγουν τα σχολεία από την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου](/media/k2/items/cache/ba2ef3f6f2ed9320475f157c7edfe434_L.jpg)
Ο Δήμος Τρικκαίων ενημερώνει ότι την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2023 τα σχολεία θα ανοίξουν για την κανονική και επίσημη έναρξη της σχολικής χρονιάς 2023-2024.
Μετά το πέρας της κατάστασης ετοιμότητας στην οποία βρέθηκε ο Δήμος Τρικκαίων για το προηγούμενο τριήμερο, τα σχολεία ανοίγουν για να υποδεχθούν μαθητές, μαθήτριες, εκπαιδευτικούς.
Ο Δήμος Τρικκαίων μερίμνησε για την καθαριότητα στις αυλές ήδη πριν την έλευση του νέου κύματος κακοκαιρίας, ενώ έγιναν και παρεμβάσεις – συντηρήσεις – επισκευές, όπου αυτές ήταν απαραίτητες.
Σε σχολεία που βρίσκονται σε χωριά με μέγιστη καταστροφή, έγιναν παρεμβάσεις σε όλα τα επίπεδα, προκειμένου να είναι έτοιμα για να υποδεχθούν την εκπαιδευτική κοινότητα. Επίσης, ο Δήμος Τρικκαίων ολοκλήρωσε τη διαδικασία καταγραφής των μεσοπρόθεσμων παρεμβάσεων που απαιτούνται σε υποδομές των διδακτηρίων.
Καλή σχολική χρονιά!
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων