Συνεδριάζει την Πέμπτη 18 Ιουλίου το Δ.Σ. του Επιμελητηρίου Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Συνεδριάζει την Πέμπτη 18 Ιουλίου το Δ.Σ. του Επιμελητηρίου Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/dc3fa46c922721d0e2e8ee4631a8d1d3_L.jpg)
Συνεδριάζει την Πέμπτη 18 Ιουλίου και ώρα 19.30 δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη το Διοικητικό Επιμελητήριο Καρδίτσας με θέματα ημερήσιας διάταξης τα ακόλουθα:
1. Έγκριση πρακτικών προηγούμενης συνεδρίασης (27-6-2024).
2. Ενημέρωση – Ανακοινώσεις.
3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση της προκήρυξης του διαγωνισμού για το έργο «Δημιουργία και λειτουργία υποδομής παροχής υψηλού επιπέδου Δημόσιων ψηφιακών υπηρεσιών από το Επιμελητήριο Καρδίτσας προς πολίτες και επιχειρήσεις».
Εισηγητής : Παπουτσής Ευριπίδης , Γενικός Γραμματέας Επιμελητηρίου.
4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπάνης για δημοσιεύσεις στον τοπικό τύπο ανακοινώσεων που αφορούν τις επιμελητηριακές εκλογές 2024 για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Επιμελητηρίου Καρδίτσας.
Εισηγητής: Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος, Οικον. Επόπτης Επιμελητηρίου.
5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προώθηση σχεδίου 2ης Ειδικής μελέτης του ΚΕΠΕ με αντικείμενο την τουριστική ανάπτυξη της Π.Ε. Καρδίτσας στις επιχειρήσεις μέλη του Επιμελητηρίου Καρδίτσας και φορείς του Νομού Καρδίτσας με σκοπό την πραγματοποίηση συνάντησης για διαβούλευση επί του σχεδίου πριν την τελική έκδοση του.
Εισηγητής : Ζυγογιάννης Κωνσταντίνος, Πρόεδρος Επιμελητηρίου.
6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διοργάνωση ημερίδας για την ενημέρωση των επιχειρήσεων μελών του Επιμελητηρίου Καρδίτσας, αναφορικά με τη δράση «Ενίσχυση εξωστρέφειας επιχειρήσεων μέσω δράσεων προβολής και δικτύωσης» του Προγράμματος ΘΕΣΣΑΛΙΑ 2021-2027, που αφορά επιδότηση συμμετοχής τους σε εκθέσεις στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
Εισηγητής : Παπαδάκος Πέτρος , Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Επιμ/ρίου.
7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στη Διεθνή Έκθεση τροφίμων και ποτών «SIAL PARIS 2024», που θα πραγματοποιηθεί από 19-23/10/2024 στο Παρίσι.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στη Διεθνή Έκθεση τροφίμων και ποτών «FOOD EXPO 2025» που θα πραγματοποιηθεί από 8-10/3/2025 στην Αθήνα.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στην Πανθεσσαλική Πολυκλαδική Έκθεση που διοργανώνει το Επιμελητήριο Μαγνησίας και θα πραγματοποιηθεί από 20-22/9/2024 στο Εκθεσιακό Κέντρο Βόλου.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στην 13η Εμποροβιοτεχνική Εκθεσιακή Δραστηριότητα Πιερίας -Κεντρικής Μακεδονίας 2024 που διοργανώνει το Επιμελητήριο Πιερίας από 27/9 έως 2/10/2024 στην Κατερίνη.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στη Διεθνή Έκθεση τροφίμων και ποτών «ΕΞΠΟΤΡΟΦ 2025», που θα πραγματοποιηθεί από 1-3/2/2025 στην Αθήνα.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στη Διεθνή Έκθεση τροφίμων και ποτών «FOOD & DRINKS by Detrop» που θα πραγματοποιηθεί από 1-3/11/2024 στη Θεσσαλονίκη.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συμμετοχή του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στη συνδυαστική Έκθεση τροφίμων «MEAT-DAIRY-FROZEN EXPO 2024» που θα πραγματοποιηθεί από 9-11/11/2024 στην Αθήνα.
Εισηγητής : Στεργιούλης Γεώργιος , Υπεύθυνος Συμβουλευτικής Υποστήριξης Επιχειρήσεων Επιμελητηρίου.
14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αίτημα του Αθλητικού Συλλόγου «ΑNΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1904 B.C.» για οικονομική ενίσχυση από το Επιμελητήριο Καρδίτσας του τουρνουά καλαθοσφαίρισης για παιδιά SUMMER BASKETBALL CAMP 2024 που θα πραγματοποιηθεί από 24-31/7/2024 στην Καρδίτσα.
Εισηγητής: Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος, Οικον. Επόπτης Επιμελητηρίου.
15. Ενημέρωση της Διοίκησης του Επιμελητηρίου Καρδίτσας σχετικά με τη διαδικασία διεξαγωγής των επιμελητηριακών εκλογών στις 1 και 2 Δεκεμβρίου 2024 για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του.
Εισηγητής : Κοτρώνη Γεωργία , Διευθύντρια Επιμελητηρίου.
16. Διάφορα