Ατομικό ρεκόρ στα 10 χλμ βάδην για την Παναγιώτα Τσινοπούλου σε μίτιγκ στη Μόσχα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Σε μίτινγκ βάδην στη Μόσχα συμμετείχε σήμερα η Παναγιώτα Τσινοπούλου, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τη νέα χρονιά.
Η αθλήτρια του Ναπολέοντα Κεφαλόπουλου κατέλαβε την τέταρτη θέση στα 10χλμ βάδην με 46.34 σε έναν αγώνα, όπου προσπάθησε από νωρίς να ακολουθήσει το ρυθμό της.
Η Τσινοπούλου βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ στην απόσταση, το οποίο ήταν 47.34 και έδειξε καλά σημάδια ενόψει της συνέχειας. Στόχος της ίδιας και του προπονητή της να διεκδικήσει το όριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες (1.35.00). Η Τσινοπούλου θα κάνει τον επόμενο αγώνα της στις 4 Οκτωβρίου στην Ελβετία στα 20χλμ βάδην, εκεί όπου θα φανεί και η ουσιαστική της βελτίωση. Νικήτρια του αγώνα ήταν η Ρωσίδα Σέργκεβα Ναντεγιάντα με 44.33.