"Βαριά" τα πόδια ακόμα του Παπαμιχαήλ που σκέφτεται την συμμετοχή στα 50χλμ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Το Σάββατο θα γίνει ο απευθείας τελικός των 50χλμ. των ανδρών, όμως, ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ δεν έχει ακόμη αποφασίσει αν θα είναι ανάμεσα στους αθλητές, που θα πάρουν θέση στην εκκίνηση.
Ο πρωταθλητής μας, ο οποίος συμμετείχε και στα 20χλμ βάδην θα αποφασίσει μετά την πρωινή αυριανή προπόνηση αν θα αγωνιστεί και στο 50άρι.
"Μέρα με τη ημέρα είμαι πολύ καλύτερα, ωστόσο ακόμη αισθάνομαι πολύ βαριά τα πόδια μου. Θα πάρω την τελική απόφαση, αύριο μετά την προπόνηση", είπε ο αθλητής μας. Ο Παπαμιχαήλ κατέλαβε την 25η θέση στα 20χλμ. βάδην με 1.24.11.