Δεν πήραν άδεια λειτουργίας το κλειστό της Μπάρας και το κολυμβητήριο Τρικάλων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
"Κόπηκαν" από τις άδειες λειτουργίας το κλειστό της Μπάρας καθώς και το κολυμβητήριο της πόλης των Τρικάλων με σχετική απόφαση που έλαβε σήμερα (24/10) η Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας.
Για το μεν κλειστό της Μπάρας υπαρχουν σοβαρές ελλείψεις σε ιατρικό εξοπλισμό ενώ προβλήματα παρατηρούνται στους χώρους υγιεινής, στον αγωνιστικό χώρο ενώ δεν προσκομίστηκαν οικοδομική άδεια και πιστοποιητικά πυρασφάλειας.
Παρόμοιες είναι και οι επισημάνσεις για τη μη αδειοδότηση του κολυμβητηρίου με παράλληλα σοβαρά προβλήματα στη στέγη (μεγάλη πιθανότητα πρόκλησης ατυχήματος από πτώσεις κομματιών στέγης) καθώς και φθαρμένους χώρους στα αποδυτήρια.
Άδεια αντίθετα έλαβαν το κλειστό της Κατσιμήδου για δύο έτη και για το ίδιο χρονικό διάστημα το ποδοσφαιρικό γήπεδο της Δήμητρας Τρικάλων.