Καλές επιδόσεις για Ντρισμπιώτη και Παπαμιχαήλ στα 20χλμ που έπιασαν το όριο για το Παγκόσμιο του Λονδίνου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησαν τους αγώνες τους στη θερινή σεζόν δύο κορυφαίοι Καρδιτσιώτες βαδιστές.
Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη και ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ συμμετείχαν στο μίτινγκ βάδην στο Ρίο Μαγιόρ και έδειξαν στο...σωστό δρόμο ενόψει του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος στο Λονδίνο.
Σε πολύ καλή κατάσταση έδειξε η Ντρισμπιώτη, που στα 20χλμ βάδην ήταν πέμπτη με 1ώρα 32.47. Ο Παπαμιχαήλ τερμάτισε στην όγδοη θέση στα 20χλμ βάδην με 1.22.46 και έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την παρουσία του στον αγώνα, δεδομένο του ότι είχε για εκείνον κυρίως προπονητικό χαρακτήρα.
Οι δύο αθλητές "ξεμπέρδεψαν" και με το όριο συμμετοχής για το κορυφαίο γεγονός της σεζόν, στο Παγκόσμιο του Λονδίνου. Στον ίδιο αγώνα συμμετείχε και ο Ζαχαρίας Τσαμουδάκης του Φωκιανού Καρδίτσας, ο οποίος ακυρώθηκε στα 20χλμ βάδην Ανδρών.