Ήττα στις λεπτομέρειες για το Γυμναστικό Σοφάδων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Ο Γυμναστικός Σοφάδων υποδέχθηκε την ομάδα των Φαρσάλων στο κλειστό της πόλης ωστόσο για τρίτη φορά την φετινή χρονιά δεν κατάφερε να υποτάξει την ομάδα των Φαρσάλων. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκειά του ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στα τελευταια δευτερόλεπτα κατάφεραν να εξασφαλίσουν το ροζ φύλλο αγώνα με 69-75 αποκτώντας προβάδισμα για τη συνέχεια.
Τα δεκάλεπτα: 21-19, 39-36, 53-54 και 69-75
Ντέρμπι έγινε και στο Βόλο με τους γηπεδούχους του Γυμναστικού να έχουν μια εξαιρετική πρώτη περίοδο με τη Νίκη όμως να απαντά στο 3ο δεκάλεπτο καταφέρνοντας να πάρει προσωρινά το προβάδισμα. Στα τελευταία δευτερόλεπτα πιο ψύχραιμη η ομάδα του Γ.Σ. Βόλου κατάφερε να πάρει τη νίκη με 64-60.
Τα αποτελέσματα της 1η αγωνιστικής:
Γ.Σ. Βόλου - Νίκη Βόλου 64-60
Γ.Σ. Σοφάδες - Γ.Σ. Φαρσάλων 69-75
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:
Νίκη Βόλου - Γ.Σ. Σοφάδες
Γ.Σ. Φαρσάλων - Γ.Σ. Βόλου