Καλό μπάσκετ ο πρώτος στόχος του Ολυμπιακού Καρδίτσας (+Φώτο +Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Σε κλίμα αισιοδοξίας για μια επιτυχημένη χρονιά άρχισε το βράδυ της Δευτέρας η προετοιμασία της ανδρικής ομάδας μπάσκετ του Ολυμπιακού Καρδίτσας.
Στο πρώτο ραντεβού είπαν «παρών» 11 από τους 16 καλαθοσφαιριστές του Συλλόγου και άκουσαν τις οδηγίες του προπονητή Στέφανου Μπελάγια και των συνεργατών του. Συγκεκριμένα προπονήθηκαν οι Μίσσας, Χατζηγούλας, Δεσπούλης, Βούλγαρης, Πισμίσης Ν., Παπανδρέου, Καραγιάννης, Παπαθανασίου, Παπαθωμάς, Παπαστάθης και Αμβροσίου.
Δικαιολογημένα απουσίαζαν οι Εκίζογλου, Θώδης, Αγγέλης, Πισμίσης Θ. και Κουτιβής.
Δείτε βίντεο του KarditsaLive.Net από την πρεμιέρα του Ολυμπιακού:
Η ομάδα του Ολυμπιακού θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ όπως και πέρυσι και ο κ. Μπελάγιας, μιλώντας στην κάμερα του KarditsaLive.Net, χαρακτήρισε το φετινό ως πιο ανταγωνιστικό. Τόνισε ότι όλες οι ομάδες έχουν ενισχυθεί και οι διαφορές είναι μικρές μεταξύ τους.
Για τον Ολυμπιακό είπε ότι πρώτος στόχος είναι να παίξει καλό μπάσκετ και να προωθηθούν νέα παιδιά που μπορούν να δώσουν στο Καρδιτσιώτικο μπάσκετ αλλά και να ωφεληθούν από αυτό.
Ο φετινός Ολυμπιακός που θα έχει έξι νέα πρόσωπα στο ρόστερ του (Δεσπούλης, Θώδης, Πισμίσης Ν., Πισμίσης Θ., Κουτιβής, Βούλγαρης), θα επιχειρήσει ένα πάντρεμα εμπειρίας και νιάτων, σε ένα οικογενειακό κλίμα αλλά σε επαγγελματικά πρότυπα, με στόχο το καλύτερο δυνατόν πλασάρισμα στο πρωτάθλημα.
Άλλωστε όπως είπε και στην ομιλία του προς τους παίκτες ο εκ των στενών συνεργατών του κ. Μπελάγια κ. Τάκης Καλογραννίτης το βασικό είναι στο τέλος της χρονιάς, όσοι απαρτίζουν την ομάδα, να είναι περισσότεροι φίλοι απ’ ότι στο ξεκίνημα της σεζόν.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Π.Κ.