Ξεκίνησε προπονήσεις ο «Ήφαιστος» ενόψει του πρωταθλήματος Α1 ΕΣΚΑΘ (+Φώτο +Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Το παρκέ του κλειστού γυμναστηρίου πάτησαν για πρώτη φορά, ενόψει της νέας χρονιάς, οι παίκτες του Ηφαίστου, εγκαινιάζοντας έτσι την προετοιμασία τους.
Η ομάδα της Καρδίτσας που παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ, ξεκινάει τον άλλο μήνα τις υποχρεώσεις της στο κύπελλο ενώ το πρωτάθλημα αναμένεται να ξεκινήσει το τελευταίο Σάββατο του Οκτωβρίου.
Δείτε βίντεο του KarditsaLive.Net από την πρεμιέρα:
Στην πρώτη προπόνηση που έγινε υπό τις οδηγίες του τεχνικού της ομάδας Σπύρου Παππά, έδωσαν το παρών 10 καλαθοσφαιριστές εκ των οποίων οι 5 αποτελούν νέα πρόσωπα. Μοναδικός απών από το έμψυχο δυναμικό ήταν ο Νότος λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
Επίσης στην προπόνηση πήραν μέρος και άλλοι δύο αθλητές, τα ονόματα των οποίων δεν μπορούμε να αναφέρουμε, οι οποίοι είναι πιθανόν να υπογράψουν και να ενισχύσουν το ρόστερ της ομάδας.
Πιο αναλυτικά οι παίκτες του Ήφαιστου που γυμνάστηκαν στην πρεμιέρα ήταν οι Μπράχος, Τσιγγενόπουλος, Κοβάτσεφ, Ψυχογιός, Μπαταβάνης, Σφακιανός, Φαλάκης, Χιώλος, Ναούμ και Φιλίππου. Ο τελευταίος θα εκτελεί και χρέη βοηθού προπονητή.
Στην ομάδα μίλησαν πριν την έναρξη της προπόνησης ο πρόεδρος κ. Τάσος Δημακοπουλος και ο κόουτς κ. Σπύρος Παππάς, παρουσία και άλλων μελών της διοίκησης και συγκεκριμένα του αντιπροέδρου κ. Βασίλη Αντωνίου και του Γενικού Γραμματέα κ. Θωμά Κατσάρου.
Ο κ. Δημακόπουλος σε δηλώσεις του στην κάμερα του KarditsaLive.Net αφού ευχήθηκε υγεία και καλή μπασκετική χρονιά, τόνισε ότι ο Ήφαιστος έχει ένα πολύ καλό υλικό και θέλει να είναι μία αξιόλογη και ανταγωνιστική ομάδα στο πρωτάθλημα.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
Π.Κ.