Στα Φάρσαλα το κύπελλο της ΕΣΚΑΘ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Η ομάδα του Γ.Σ. Φαρσάλων ήταν αυτή που κατάφερε να κερδίσει το κύπελλο της ΕΣΚΑΘ στο τελικό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο ΕΑΚ Βόλου και με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου.
Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν τα πρώτα τρία δεκάλεπτα ωστόσο η ομάδα του Γ.Σ. Φαρσάλων στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει καθαρό προβάδισμα που την οδήγησε στη νίκη και στην κατάκτηση του κυπέλλου.
Δεκάλεπτα: 17-20, 33-38, 48-47, 70-61