Πανηγυρική πρόκριση του Γ.Σ. Πασιαλή στους "8" - Δεν τα κατάφερε ο Γ.Σ. Σοφάδων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Την πρόκριση στην επόμενη φάση κατάφερε μετά από ένα χιτσκοκικό αγώνα η ομάδα του Γ.Σ. Πασιαλή για το κύπελλο της ΕΣΚΑΘ ενώ αντίθετα ο Γ.Σ. Σοφάδων αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.
Η ομάδα του Πασιαλή πέτυχε μεγάλη νίκη - πρόκριση μετά από τρεις παρατάσεις στην έδρα των Δαναών και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για τους "8" όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας και πάλι τον Αμπελώνα. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε με 66-66, η πρώτη παράταση με 71-71, η δεύτερη παράταση με 80-80 για να έρθει η ...λύτρωση στην τρίτη παράταση με τελικό αποτέλεσμα 85-93.
Στο άλλο παιχνίδι με ενδιαφέρον για το νομό μας ο Γ.Σ. Σοφάδων δεν τα κατάφερε στην έδρα του απέναντι στον Αμπελώνα γνωρίζοντας την ήττα - αποκλεισμό με 50-63.