Αγκαλιά με την "κούπα" το Προάστιο! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Αγκαλιά με το πρωτάθλημα είναι η ομάδα των Σελλάνων από το απόγευμα της Κυριακής αφού πέρασε από την Μυρίνη, κάνοντας το μεγάλο βήμα για την κατάκτηση του τροπαίου.
Ένα γκολ ήταν αρκετό για να κρίνει το νικητή, με τον Κουμουρία με σουτ στο 42' να κάνει το μεγάλο διπλό μέσα στη Μυρίνη. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στη συνέχεια του αγώνα ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαν και αριθμητική υπεροχή λόγω αποβολής του Σιώμου.
Πλέον την τελευταία αγωνιστική τα Σέλλανα με το αδιάφορο βαθμολογικά Μακρυχώρι στο Προάστιο κυνηγούν δύο αποτελέσματα, αφού ακόμα και σε ισοβαθμία με τον Ατρόμητο υπερτερούν.
Ο τελευταίος βγήκε νικητής σε ένα παιχνίδι με αγγλικό σκορ (3-4) στο Μακρυχώρι. Παληγιάννης και Γάτσιος έκαναν το 0-2 στο 10' και 12' αντίστοχα για να μειώσει στο 22' ο Καραγιώργος για τον Απόλλωνα. Ο Παληγιάννης "ξαναχτύπησε" λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (38') διαμορφώνοντας το 1-3. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και παρότι χωρίς βαθμολογικό κίνητρο κατάφεραν και ισοφάρισαν με γκολ από τους Αργυρόπουλο στο 50' και Ιωάννου στο 56'. Ο Έρβιστ Μετούσι όμως μίλησε τελευταίος για τους πρωταθλητές της κανονικής περιόδου διαμορφώνοντας το τελικό 3-4 στο 65'
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Σέλλανα - Απόλλων Μακρυχωρίου
Ατρόμητος Παλαμά - Μυρίνη