Α1 ΕΠΣΚ: Από άλλο ...πλανήτη η Νίκη Καμινάδων πέρασε "αέρας" από Καρποχώρι (Ρεπορτάζ) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Σούπερ αναμέτρηση έγινε στο Καρποχώρι με την τοπική ομάδα να υποδέχεται τη Νίκη Καμινάδων και τους φιλοξενούμενους να κάνουν ...περίπατο, με το σκορ να αποκτά διαστημικές αποστάσεις!
Το δύο στα δύο έκαναν επίσης το Μουζάκι που επικράτησε του Προδρομιακού με 4-2 αλλά και η Δόξα Μάρκου που νίκησε τον Καραϊσκάκη.
Σημαντική νίκη για τον Σώκρατες επί της Ασπίδας που τον ανεβάζει στην 4η θέση της βαθμολογίας. Τις πρώτες νίκες πήραν επίσης Δάφνη και Γεωργικό. Μοναδική ισοπαλία της ημέρας στον Άγιο Γεώργιο.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Α.Σ. Σώκρατες - Α.Ο. Aσπίδα 1-0
Α.Ε. Δάφνη - Α.Σ. Νεφέλη Καλλ. 3-1
Δόξα Mάρκου - Α.Σ.Μ. Καραϊσκ. Μαυρομ. 2-0
Α.Ε. Μουζακίου Αργιθέας - Α.Ο. Προδρομιακός 4-2
Α.Ο. Φύλλου - Ατρόμητος Γεωργικού 0-1
Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου - Α.Σ. Ήφαιστος 1-1
Α.Ε. Kαρποχωρίου - Ν. Νίκη Καμινάδων 3-6
Την Κυριακή στις 17:00 ολοκληρώνται οι αναμετρήσεις με τον αγώνα της Δόξας Μητρόπολης και της Δόξας Μασχολουρίου (Μανώλης - Κριαράς - Παραθύρας)
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Αναλυτικά στοιχεία των σημερινών αγώνων:
Α.Σ. Σώκρατες - Α.Ο. Aσπίδα 1-0
Ένα γκολ του Μαγαλιού στο 36' καθόρισε τον νικητή στο γήπεδο του Βιολογικού.
Α.Ε. Δάφνη - Α.Σ. Νεφέλη Καλλ. 3-1
Με πλασέ του Σούφλα η Δάφνη προηγήθηκε με 1-0 στο 15' όμως το Καλλίθηρο απάντησε στο 33' με τον Καραγιάννη. Ευστοχο πέναλτι του Παπακώστα στο 73' έφερε ξανά το προβάδισμα για την γηπεδούχο και ο Αναστασόπουλος έγραψε το τελικό 3-1 στο 77'.
Δόξα Mάρκου - Α.Σ.Μ. Καραϊσκ. Μαυρομ. 2-0
Με πέναλτι του Νασιάκου στο 18' προηγήθηκε η Δόξα και με τον Μαντέλα στο 62' "κλείδωσε" τη νίκη της. Πολύ καλός στην απόδοσή του για την γηπεδούχο ο Κούμπος Δημήτριος.
Α.Ε. Μουζακίου Αργιθέας - Α.Ο. Προδρομιακός 4-2
Πολύ όμορφος αγώνας έγινε στο Μουζάκι με την γηπεδούχο να παίρνει την άτυπη ρεβάνς για τον αποκλεισμό στο κύπελλο. Τσουλούφας και Παπαϊωάννου έβαλαν μπροστά στο σκορ την γηπεδούχο στα πρώτα 25 λεπτά. Ο Προδρομιακός απάντησε μέσα σε ένα τετράλεπτο με Αβραμόπουλο (35') και Μανιάτη (38') κάνοντας το 2-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ποζιός στο 63' και Κίσσας στο 74' που είχε και δύο δοκάρια διαμόρφωσαν το τελικό 4-2.
Α.Ο. Φύλλου - Ατρόμητος Γεωργικού 0-1
Ένα γκολ του Ρόβα από το πρώτο μέρος έδωσε τη νίκη στον Ατρόμητο.
Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου - Α.Σ. Ήφαιστος 1-1
Όλα έγιναν στα τελευταία λεπτά του αγώνα στον Άγιο Γεώργιο καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 86' με τον Γραβάνη Λ. όμως ο Ήφαιστος στο 92' κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας με δράστη τον Οικονόμου σε εκτέλεση φάουλ. Σημαντική και η συμβολή του τερματοφύλακα του Ηφαίστου που απέκρουσε πέναλτι στο 71'.
Α.Ε. Kαρποχωρίου - Ν. Νίκη Καμινάδων 3-6
Όλα τα λεφτά ήταν όπως και αναμενόταν η αναμέτρηση του Καρποχωρίου με την Νίκη Καμινάδων, δύο ομάδων που αναμένεται να παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα που ξεκίνησε. Η Νίκη αιφνιδιάσε με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γόρδιου και άλλο ένα γκολ του Αντίοχου. Ο Ζάγγος Β. μείωσε σε 1-2 αποτέλεσμα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο β' ημίχρονο η υπεροπλία της ομάδας των Καμινάδων συνεχίστηκε με τον Αντίοχο να σκοράρει εκ νέου στο 47' για το 1-3. Το Καρποχώρι απάντησε και πάλι με τον Ζάγγο Β. μειώνοντας και πάλι στο γκολ. Δύο τέρματα από Νταντάμη και Αντίοχο (χατ τρικ) έφεραν το 2-5 με τον Κουτρούλια να μειώνει από την "άσπρη βούλα" σε 3-5 αλλά τον Κωστέλλο να γράφει τον επίλογο για την Νίκη με τελικό σκορ 3-6!
Στον Άγιο Γεώργιο αγωνίζεται το Καρποχώρι ενώ η Νίκη Καμινάδων υποδέχεται το Φύλλο.
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Α.Ο. Aσπίδα - Α.Σ. Νεφέλη Καλλ.
Δόξα Mασχολουρίου - Α.Σ. Σώκρατες
Α.Σ.Μ. Καραϊσκ. Μαυρομ. - Α.Ε. Δάφνη
Α.Ο. Προδρομιακός - Δόξα Mητρόπολης
Ατρόμητος Γεωργικού - Δόξα Mάρκου
Α.Σ. Ήφαιστος - Α.Ε. Μουζακίου - Αργιθέας
Ν. Νίκη Καμινάδων - Α.Ο. Φύλλου
Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου - Α.Ε. Kαρποχωρίου