Β1 ΕΠΣΚ: Καμία ομάδα το απόλυτο από την 2η αγωνιστική! (Ρεπορτάζ) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Καμία ομάδα δεν μπόρεσε να κάνει τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες με αποτέλεσμα στην κορυφή της βαθμολογίας με την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής να βρίσκονται έξι ομάδες με τέσσερις βαθμούς.
Από τις αναμετρήσεις της 2ης ημέρας ξεχώρισε η νίκη του Άρη Φίλιας στο Καλλιφώνι και το διπλό του Βλοχού στον Ενιππέα. Ισοπαλία χωρίς γκολ στην αναμέτρηση του Δασοχωρίου με την Παλαμαϊκή και ισοπαλία με 1-1 στον αγώνα του Ρούσσου με το Μελισσοχώρι.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Άρης Αγ. Παρασκευής - Π.Ο.Μ. Θεσσαλικός Ματαρ. 0-1
Δόξα Αμπέλου - Α.Σ. Aχλαδιάς 1-0
Αετός Καλλιφωνίου - Άρης Φίλιας 1-5
Α.Ε. Ρούσσου - Α.Ο. Mελισσοχωρίου 1-1
Π.Ο. Αστέρας Δασοχωρίου - Π.Ο. Παλαμαϊκής 0-0
Α.Ε. Kένταυρος Ανάβρας - Δόξα Παλιουρίου 3-0
Α.Σ. Ενιππέας - Αστήρ Bλοχού 2-3
ΓΙα να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Αναλυτικά στοιχεία των αγώνων:
Άρης Αγ. Παρασκευής - Π.Ο.Μ. Θεσσαλικός Ματαρ. 0-1
Ένα γκολ του Μαντέλα στο 22' έκρινε την αναμέτρηση υπέρ του Θεσσαλικού Ματαράγκας.
Δόξα Αμπέλου - Α.Σ. Aχλαδιάς 1-0
Ίδιο σκορ και εδώ με την γηπεδούχο όμως να κερδίζει την αναμέτρηση. Το νικητήριο τέρμα ο Σουλτάτης στο 27 με όμορφο σουτ ενώ ο τερματοφύλακας της Αχλαδιάς απέκρουσε πέναλτι στο 74' του Τέλιου.
Αετός Καλλιφωνίου - Άρης Φίλιας 1-5
Δεν κουράστηκε καθόλου η ομάδα της Φίλιας που πέρασε εύκολα από το Καλλιφώνι με 1-5. Δύο γκολ του Τριανταφύλλου, ένα του Ρούσσου και ένα του Κασιούρα στο πρώτο ημίωρο καθόρισαν και τον τελικό νικητή. Ο Καϊτσιώτης μείωσε στο ημίχρονο σε 1-4 με τον Σαλή στο 77' να κάνει το τελικό 1-5.
Α.Ε. Ρούσσου - Α.Ο. Mελισσοχωρίου 1-1
Στο 'α μέρος διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 της αναμέτρησης με τον Φούκη να κάνει το 1-0 και τον Λιακόπουλο Β. από την "άσπρη βούλα" να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Με 10 παίκτες αγωνίστηκαν οι γηπεδούχοι τα τελευταία 25΄του αγώνα.
Π.Ο. Αστέρας Δασοχωρίου - Π.Ο. Παλαμαϊκής 0-0
Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Δασοχώρι. Την κόκκινη είδε παίκτης της Παλαμαϊκής αμέσως μετά την λήξη του αγώνα.
Α.Ε. Kένταυρος Ανάβρας - Δόξα Παλιουρίου 3-0
Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δύο ομάδες. Ο Γκουγκούδης όμως έβαλε μπροστά στο σκορ την Ανάβρα και ακολούθησαν τα τέρματα των Κυρίτση Ηλ. και Παπαστυλιανού προς το τέλος του αγώνα.
Α.Σ. Ενιππέας - Αστήρ Bλοχού 2-3
Με 0-2 προηγήθηκε ο Βλοχός όμως ο Ενιππέας κατάφερε με δύο τέρματα του Βλιώρα να φέρει ξανά τον αγώνα στα ίσα. Ένα γκολ ακόμα για τον Αστέρα στο 86' έδωσε τους τρεις βαθμούς στους φιλοξενούμενους που στις καθυστερήσεις είδαν και μια κόκκινη κάρτα.
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Π.Ο.Μ. Θεσσαλικός Ματαρ. - Α.Σ. Aχλαδιάς
Άρης Φίλιας - Άρης Αγ. Παρασκευής
Α.Ο. Mελισσοχωρίου - Δόξα Αμπέλου
Π.Ο. Παλαμαϊκής - Αετός Καλλιφωνίου
Δόξα Παλιουρίου - Α.Ε. Ρούσσου
Αστήρ Bλοχού - Π.Ο. Αστέρας Δασοχωρίου
Α.Σ. Ενιππέας - Α.Ε. Kένταυρος Ανάβρας