Β2 ΕΠΣΚ: Κέρδισαν οι γηπεδούχοι και η Μαραθέα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Τον τελευταίο αγώνα για την κανονική περίοδο έδωσε το απόγευμα της Κυριακής το Γεωργικό, επικρατώντας με 2-1 του Παλαιοκκλησίου πιάνοντας στην 1η θέση τη Δάφνη.
Εύκολη επικράτηση για το Καλλίθηρο επί της Μαγούλας που πλέον έμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, μετά τη νίκη της Γελάνθης επί του Ρούσσου.
Στις νίκες επέστρεψε ο Άρης Καρδίτσας μετά από τριά ανεπιτυχή αποτελέσματα σε αντίθεση με το Μορφοβούνι που συνέχισε για 8η αγωνιστική τον κατήφορο.
Αγγλικό σκορ είχαμε στην αναμέτρηση της Απιδιάς με την Μαραθέα με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη που τους διατηρεί οριστικά στην κατηγορία.
Νίκη με ανατροπή και για το Φράγκο επί της Φυλακτής που εξακολουθεί να ελπίζει στην αποφυγή των play out.
Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής:
Ατρόμητος Γεωργικού - Ολυμπιακός Παλ/σιου 2-1 (Γεωργίου, Βλάχος - Παπαθανασίου)
Ακ. Ταυρ. ο Φωστήρας - Φωτ. Αστήρ Μαγουλ. 4-0 (Παππάς [2], Κοντονάσιος, Ραμούζης)
Α.Ο. Αστροναύτης Γελ. - Α.Ε. Pούσσου 2-0 (Τουραλιάς, Μακρυγιάννης)
Άρης Καρδίτσας - Α.Ο. Mορφοβουνίου 2-0 (Τυχόλας, Διαμαντής Κ.)
Kερ. Φράγκου - Α.Ο. Φυλακτή 3-1 (Πολύζος, Καζνέσης, Γιαπαλής - Κασούλης)
Α.Σ. Απιδιά - Αίας Μαραθέας 3-4 (Γούλας Αγ. [2], Σκρέκος - Παπαευαγγέλου [2], Καρέτσος, Κρικέλλης Θεοδ.)
Α.Σ. Νεφέλη - A.Ο. Mαγούλα 5-1 (Ευαγγέλου [3], Τάντος [πεν], Καρανάσιος - Τσιώνας Θ.)
Ρεπό: Α.Ε. Δάφνη
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Ρεπό για το Γεωργικό την τελευταία αγωνιστική που θα παρακολουθήσει τις εξελίξεις στις αναμετρήσεις Δάφνη - Γελάνθη και Φυλακτή - Νεφέλη που θα κρίνουν τον πρωταθλητή.
Σπουδαίος αγώνας αναμένεται στο Ρούσσο με την γηπεδούχο να θέλει τη νίκη για να κλειδώσει τα play off και το Φράγκο να επιδιώκει την αποφυγή των play out.
Όλα για όλα θα τα παίξει η Μαγούλα στην αδιάφορη βαθμολογικά Μαραθέα θέλοντας να περάσει εκ νέου την Γελάνθη στη βαθμολογία που θα αγωνίζεται σε δύσκολη αποστολή με την Δάφνη εκτός.
Το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής:
Ολυμπιακός Παλ/σιου - Ακ. Ταυρ. ο Φωστήρας
Α.Ε. Δάφνη - Α.Ο. Αστροναύτης Γελ.
Φωτ. Αστήρ Μαγουλ. - Άρης Καρδίτσας
Α.Ε. Pούσσου - Kερ. Φράγκου
Α.Ο. Mορφοβουνίου - Α.Σ. Απιδιά
Α.Ο. Φυλακτή - Α.Σ. Νεφέλη
Αίας Μαραθέας - A.Ο. Mαγούλα
Ρεπό: Ατρόμητος Γεωργικού