Γ. Κρανής - Κ. Γιαννακόπουλος: Επιστολή - Ενημέρωση μελών της ΕΠΣ Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Είμαστε υποχρεωμένοι να ενημερώσουμε τα σωματεία και το φίλαθλο κοινό για τα έργα και τις ημέρες του Προέδρου της ΕΠΣΚ και των μελών, που χωρίς ντροπή στηρίζουν τις αποφάσεις του.
Απέλυσαν τον υπάλληλο της Ένωσης Βασίλη Πάπαρη, χωρίς κανέναν απολύτως λόγο.
Πρόσφατα η δικαιοσύνη, στην οποία προσέφυγε ο υπάλληλος, με απόφασή της τον δικαίωσε, αφού όπως και μεις τονίζαμε στο Δ.Σ, η απόλυσή του ήταν άδικη, γιατί έγινε μόνο και μόνο για εκδίκηση στο πρόσωπο του πατέρα του.
Τα χρήματα της ΕΠΣ Καρδίτσας σκορπίζονται αλόγιστα στα Δικαστήρια, γιατί ο κ. Παλάσκας λειτουργεί ανεύθυνα και εκδικητικά. Τα σωματεία του Νομού υφίστανται τις οικονομικές συνέπειες, πληρώνοντας ακόμα και την «ελευθέρας» των ποδοσφαιριστών με 2,5 Ευρώ όταν άλλες Ενώσεις τη χρεώνουν 1 Ευρώ ή τη δίνουν ακόμα και Δωρεάν στα σωματεία τους.
Αντί η ΕΠΣ Καρδίτσας να ενισχύει τα σωματεία οικονομικά, ξοδεύει τα χρήματα στις δικαστικές αίθουσες για αυταρχικές αποφάσεις του Προέδρου της.
Κύριε Πρόεδρε, σε καλούμε και σε προκαλούμε για ακόμη μια φορά να παραιτηθείς προσφέροντας έτσι, έστω και την τελευταία στιγμή, μια καλή υπηρεσία προς το τοπικό ποδόσφαιρο.
Κύριοι της πλειοψηφίας του Δ.Σ της ΕΠΣ Καρδίτσας, παραιτηθείτε κι εσείς μαζί του,μήπως μπορέσει και σωθεί από τη διάλυση το τοπικό ποδόσφαιρο, στην οποία το οδηγείτε με μαθηματική ακρίβεια.
Με τιμή
Τα μέλη της ΕΠΣ Καρδίτσας
Γιώργος Κρανής
Κων. Γιαννακόπουλος