Επιβλητικές εμφανίσεις για Καρποχώρι και Νίκη Καμινάδων στην Α1 ΕΠΣΚ (Ρεπορτάζ) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Σέντρα στην Α1 ερασιτεχνική είχαμε το απόγευμα του Σαββάτου με Καρποχώρι και Νίκη Καμινάδων να πραγματοποιούν επιβλητικές εμφανίσεις εναντι των αντιπάλων τους.
Από την πρεμιέρα ξεχώρισαν επίσης τα "διπλά" για Μουζάκι και Μαυρομμάτι, δύσκολη νίκη πέτυχε η Ασπίδα επί της Δάφνης και το πρόγραμμα ολοκληρώθηκε με δύο ισοπαλίες σε Πρόδρομο και γήπεδο Βιολογικού.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Α.Ο. Aσπίδα - Α.Ε. Δάφνη 1-0
Α.Σ. Σώκρατες - Δόξα Mητρόπολης 0-0
Δόξα Mασχολουρίου - Α.Ε. Μουζακίου Αργιθέας 1-3
Α.Σ.Μ. Καραϊσκ. Μαυρομ. - Α.Ο. Φύλλου 0 - 2
Α.Ο. Προδρομιακός - Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου 1-1
Ατρόμητος Γεωργικού - Α.Ε. Kαρποχωρίου 0-6
Ν. Νίκη Καμινάδων - Α.Σ. Ήφαιστος 3-0
Αναλυτικά στοιχεία από τους αγώνες της ημέρας:
Α.Ο. Aσπίδα - Α.Ε. Δάφνη 1-0
Ένα γκολ στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου του Γουλόπουλου Β., που προήλθε από λάθος πάσα αντιπάλου, έκρινε την αναμέτρηση υπέρ της Ασπίδας.
Α.Σ. Σώκρατες - Δόξα Mητρόπολης 0-0
Η μοναδική αναμέτρηση της ημέρας χωρίς γκολ πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Βιολογικού. Η ομάδα της Μητρόπολης είχε δυο δοκάρια με τον Παπαδημητρίου όμως το γκολ δεν ήρθε.
Δόξα Mασχολουρίου - Α.Ε. Μουζακίου Αργιθέας 1-3
Με τον Τσουλούφα να "καθαρίζει" η ομάδα του Μουζακίου κατάφερε να πάρει ένα δύσκολο διπλό στο Μασχολούρι σε μια αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ στο α' 45λεπτο. Ο νεοαποκτηθής Τσουλούφας ωστόσο πέτυχε δύο τέρματα για την φιλοξενούμενη στις αρχές του β' μέρους με τους γηπεδούχους να μπαίνουν ξανά στον αγώνα με αυτογκόλ του Ποζιού. Ο Κίσσας λίγο πριν το φινάλε έβαλε τα πράγματα στην θέση τους αποκαθιστώντας την διαφορά τον δύο τερμάτων.
Α.Σ.Μ. Καραϊσκ. Μαυρομ. - Α.Ο. Φύλλου 0 - 2
Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του Φύλλου στο Μαυρομμάτι που έφθασε στη νίκη με δύο τέρματα από τους Αδαμόπουλο στο 6' και Τάκα Γ. στο 60' ενώ είχε και τρία δοκάρια!
Α.Ο. Προδρομιακός - Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου 1-1
Ένα γκολ του Κωστόπουλου με πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο έβαλε μπροστά στο σκορ τον Προδρομιακό όμως οι φιλοξενούμενοι στην επιστροφή τους στην Α1' κατάφεραν να ισοφαρίσουν στα μισά της επανάληψης, αποφεύγοντας έτσι την ήττα.
Ατρόμητος Γεωργικού - Α.Ε. Kαρποχωρίου 0-6
Σοβαρά όπως όλα δείχνουν έχουν πάρει την υπόθεση επιστροφής της ομάδας στην κατηγορία που ανήκει στο Καρποχώρι. Η ομάδα του Γεωργικού δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην πίεση των φιλοξενουμένων και έφυγε με βαριά εντός έδρας ήττα. Τα γκολ: 23' Ζάγγος Β., 38' Μαλλιαρός, 54' και 85' Ζάγγος Τ., 65' και 74' Παπαδάκης.
Ν. Νίκη Καμινάδων - Α.Σ. Ήφαιστος 3-0
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντότσι και δύο τέρματα του Αντίοχου η Νίκη Καμινάδων επικράτησε του Ηφαίστου δείχνοντας ότι έχει την πρόθεση και την φετινή σεζόν για να πρωταγωνιστήσει.
Την Κυριακή στις 17:00 ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος με την αναμέτρηση Α.Σ. Νεφέλη Καλλ. - Δόξα Mάρκου (Τσιαχτάνης - Τίκας Δ.Χ. - Πούπης).
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Η αναμέτρηση του Καρποχωρίου με την Νίκη Καμινάδων ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 2ης ημέρας.
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:
Α.Σ. Σώκρατες - Α.Ο. Aσπίδα
Α.Ε. Δάφνη - Α.Σ. Νεφέλη Καλλ.
Δόξα Mητρόπολης - Δόξα Mασχολουρίου
Δόξα Mάρκου - Α.Σ.Μ. Καραϊσκ. Μαυρομ.
Α.Ε. Μουζακίου Αργιθέας - Α.Ο. Προδρομιακός
Α.Ο. Φύλλου - Ατρόμητος Γεωργικού
Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου - Α.Σ. Ήφαιστος
Α.Ε. Kαρποχωρίου - Ν. Νίκη Καμινάδων